A proč právě Severní kanál?

Napřed jsem naprosto propadl plavání v ledové vodě a následně mě očarovalo dálkové plavání, Severní kanál nabízí obojí, studenou vodu i slušnou vzdálenost. Voda sice nemá 4° C jako při zimním plavání, ostatně při této teplotě jsem vydržel ve vodě zatím nejvíc 63 minut ;-) ale 12-13° C uprostřed léta mi bude bohatě stačit, protože než uplavu odhadovaných 40 km, tak budu vychlazený dostatečně :-D Severní kanál se nachází mezi Irskem a Skotskem, vzdušnou čarou je vzdálenost 34,5 km (o 0,5 km delší než slavnější La Manche), ale díky mořským proudům plavec naplave 38-45 km. Kromě vzdálenosti je potřeba překonat chlad, na který končí většina plavců. Moje největší obavy ale jsou z medůzy s českým jménem Talířovka obrovská také známá jako Lion's mane jellyfish. Opakované střetnutí se žahadly talířovky některé plavce donutilo ukončit pokus o překonání průlivu. Také doufám, že pokus nebude ukončen kvůli změně počasí. Termín přeplavby mám stanovený na 3.-9. srpna 2018, o začátku pokusu vás budu informovat, tak mi prosím držte palce!

North channel

Proč Dětská dopravní nadace?

Sbírka je primárně na můj pokus, ale vše nad nezbytné náklady věnuji Dětské dopravní nadaci. Nehodovost neklesá, v roce 2017 Policie České republiky šetřila 103 821 dopravních nehod, což je o 5% více než v roce 2016. Při těchto nehodách bylo 502 osob usmrceno, 2 339 osob zraněno těžce a 24 740 osob zraněno lehce. Mezi pozůstalými bývají i ti nejvíc bezbranní, děti, jejichž rodiče přišli o život při autonehodě. Statistiky jsou jen čísla, ale pouze do té doby než se někomu něco stane ve vašem okolí. Za každým číslem se skrývá nejen lidský osud člověka, který zemřel nebo byl těžce zraněn, ale i osudy lidí v jeho nejbližším okolí. Chci podpořit Dětskou dopravní nadaci, která přijaté peníze používá na podporu sirotků.

Dětská dopravní nadace
Celkové náklady by neměly překročit 150 tis. Kč, vše bude možné sledovat na transparentním účtu, a proto doufám, že celková vybraná částka bude daleko vyšší. Aktuální náklady: £500 (23.12.2016), £422 (1.5.2018). Aktuální informace o sbírce můžete sledovat zde nebo stručně viz. níže.